Łatwe modelowanie chmur punktów w BricsCAD

BricsCAD to kolejne środowisko BIM, w którym modelowanie chmur punktów jest jeszcze szybsze, a tworzenie modelu BIM przebiega bardziej efektywnie. 

Dlaczego wtyczka do chmury punktów BricsCAD?

Jak być może wiesz, PointCab współpracuje już z wtyczkami do chmur punktów dla Revit i Archicad. Teraz mamy przyjemność ogłosić, że opracowaliśmy również wtyczkę, która uprości modelowanie chmur punktów w BricsCAD. 

 Od miesięcy, coraz więcej klientów zwracało się do nas z prośbą o opracowanie rozwiązania dla BricsCAD. Ci, którzy znają nasz zespół wiedzą, że zawsze staramy się realizować prośby klientów tak szybko jak to możliwe i staramy się odpowiadać na wszystkie prośby. Nie jest więc zaskoczeniem, że zabraliśmy się do pracy zaraz po tym, jak pojawiły się pierwsze prośby.

Co potrafi nowa wtyczka i jak za jej pomocą modeluje się chmury punktów?

Nasza wtyczka 4Brics pomaga przenieść informacje 3D z Origins do BricsCAD we właściwej pozycji i w czasie rzeczywistym. W ten sposób nie trzeba najpierw eksportować całej chmury punktów lub poszczególnych ortofotomap, a następnie importować ich do BricsCAD. Jak już wspomnieliśmy, dostosowaliśmy nasz plugin do architektury i struktury programu BricsCAD. Dlatego też dostępna jest funkcja ustalania osi. W zasadzie można ustalić jedną lub wiele osi, w zależności od tego, co jest potrzebne w danej chwili.  Na przykład, osie x i y mogą być ustalone, jeśli mają być określone wysokości. Pomiary są zazwyczaj wykonywane za pomocą narzędzia Punkt 3D w Origins. 

Nie ma znaczenia czy linie, powierzchnie, czy pojedyncze obiekty z własnych szablonów mają zostać przeniesione – wystarczy kliknąć na żądany element w Origins, a zostanie on przeniesiony do BricsCAD we właściwej pozycji. Jak zwykle, narzędzie punktu 3D może być używane w standardowych widokach, układach i przekrojach lub widokach panoramicznych. Bez względu na to, którego widoku użyjesz, informacje z chmury punktów są zawsze poprawnie przenoszone do BricsCAD. Oprócz transferu danych z chmury punktów 3D, zaimplementowaliśmy również inne funkcje, które ułatwią Twoją pracę w BricsCAD. Na przykład, nasze narzędzie multilines pozwala na tworzenie kilku pojedynczych linii jedna po drugiej bez przerw. 

Przygotowanie Twoich danych dla innych programów CAD jest również wykonywane za pomocą kilku kliknięć. Można na przykład przenieść dane z układu współrzędnych użytkownika do układu współrzędnych świata lub spłaszczyć wysokości. W ten sposób dane mogą być odczytywane również w programach CAD takich jak Revit lub ArchiCAD.

 

Jak powstał plugin?

Jesteśmy programistami i specjalistami od chmur punktów. Nie jesteśmy ekspertami BricsCAD i otwarcie się do tego przyznajemy. To jest powód, dla którego podczas tworzenia naszej wtyczki BricsCAD, zrobiliśmy to, co zawsze robimy w takich przypadkach – skonsultowaliśmy się z naszymi klientami. Dlatego też spędziliśmy miesiące studiując oprogramowanie BricsCAD i przepływ pracy naszych użytkowników BricsCAD. Szczególną uwagę należy zwrócić na Sebastiana Zell, który był bardzo zaangażowany we wszystkie etapy rozwoju, od koncepcji do testów beta. Rezultatem jest plugin, który idealnie pasuje do przepływu pracy naszych klientów BricsCAD i architektury oprogramowania BricsCAD.

Aby uzyskać lepszy przegląd tego, co nasza wtyczka ma Tobie do zaoferowania, nasz zespół  przygotował 10-minutowy film, który podsumowuje najważniejsze funkcje. Wkrótce dodamy bardziej szczegółowe tutoriale dla każdej funkcji.

 W międzyczasie prosimy o kontakt z naszym zespołem wsparcia, aby zarezerwować indywidualne demo lub po prostu wypróbować go samodzielnie z naszą bezpłatną wersją próbną.

Firma BIMfaktoria jest jedynym w Polsce oficjalnym przedstawicielem firmy PointCab GmbH. Tworząc polski oddział PointCab, dostarczamy lokalizacje, oraz wsparcie techniczne dla naszych dotychczasowych użytkowników i przyszłych klientów.