Wykorzystanie PointCab Origins oraz Autodesk AutoCad

Firma Laser Scanning Architecture wykorzystała skaner laserowy FARO 3D do trójwymiarowej inwentaryzacji zabytkowej hali handlowej. Utworzone dane 3D zostały opracowane przy użyciu programów AutoCAD i PointCab Origins.

pointcab origins

Wykorzystanie PointCab Origins

Dane skanowania zostały przeanalizowane w trybie RGB i intensywności przy użyciu oprogramowania FARO Scene. W modelu przeprowadzono analizy i nadania geometryczne w kolorowych widokach panoramicznych. Perspektywy można było dowolnie wybierać, a częściowe obszary modelu można było dowolnie ukrywać.

Korzystając z PointCab Origins, przeprowadzono analizę 2D w programie AutoCAD. W tym celu za pomocą PointCab Origins utworzono ortofotomapy 2D istniejącej konstrukcji z dowolnego miejsca w modelu. Stworzyło to podstawę do efektywnego ponownego planowania. Zaletami były: ortofotomapy 2D inwentaryzacji oraz możliwość dowolnego wyboru pozycji w skanie. Inwentaryzacja mogła być szybko uchwycona w szczegółach (gzymsy, pozostałe detale architektoniczne itp.). Uzyskane w ten sposób bardzo dokładne wymiarowanie stanowiło podstawę do efektywnego przeprojektowania, w tym przerysowania krawędzi elementów. Wyniki z programu PointCab Origins zostały wykorzystane do stworzenia planów, elewacji, przekrojów i modeli 3D BIM. Z chmury punktów można było wyodrębnić ortofotomapy. Klient mógł szybko przeglądać i wykorzystywać informacje dzięki eksportowi przez Internet.

Dlaczego PointCab Origins?

  • Niedościgniona szybkość oprogramowania
    Nawet najbardziej rozległe dane chmur punktów można w łatwy sposób poddać szybkiej ocenie za pomocą PointCab Origins.

  • Bezpośredni przepływ danych do programu AutoCAD
    Informacje z analizowanych chmur punktów można łatwo i szybko przenieść do programu AutoCAD.
  • Bliskość wsparcia technicznego
    Wsparcie techniczne firmy PointCab charakteryzuje się wszechstronną wiedzą fachową i indywidualnym podejściem. Dzięki naszym specjalistom z BIMfaktoria, możesz być pewien, że każde zagadnienie związane z chmurami punktów i skaningiem laserowym zostanie poddane analizie w celu znalezienia najlepszego rozwiązania.

Oprócz natywnego wykorzystania PointCaba w pracy z plikami DWG, pracujemy nad pluginem, łączącym pracę między PointCab a AutoCAD w czasie rzeczywistym.

Masz pytania dotyczące pracy w AutoCAD z chmurami punktów? A może pracujesz na co dzień w Archicad, Revit, Allplan, Sketchup lub Rhino? Napisz do nas lub zadzwoń pod numer +48 883 260 080

Firma BIMfaktoria jest jedynym w Polsce oficjalnym przedstawicielem firmy PointCab GmbH. Tworząc polski oddział PointCab, dostarczamy lokalizacje, oraz wsparcie techniczne dla naszych dotychczasowych użytkowników i przyszłych klientów.