Wykorzystanie PointCab Origins oraz Autodesk AutoCad

Firma Laser Scanning Architecture wykorzystała skaner laserowy FARO 3D do trójwymiarowej inwentaryzacji zabytkowej hali handlowej. Utworzone dane 3D zostały opracowane przy użyciu programów AutoCAD i PointCab Origins.

Wykorzystanie PointCab Origins

Dane skanowania zostały przeanalizowane w trybie RGB i intensywności przy użyciu oprogramowania FARO Scene. W modelu przeprowadzono analizy i nadania geometryczne w kolorowych widokach panoramicznych. Perspektywy można było dowolnie wybierać, a częściowe obszary modelu można było dowolnie ukrywać.

Korzystając z PointCab Origins, przeprowadzono analizę 2D w programie AutoCAD. W tym celu za pomocą PointCab Origins utworzono ortofotomapy 2D istniejącej konstrukcji z dowolnego miejsca w modelu. Stworzyło to podstawę do efektywnego ponownego planowania. Zaletami były: ortofotomapy 2D inwentaryzacji oraz możliwość dowolnego wyboru pozycji w skanie. Inwentaryzacja mogła być szybko uchwycona w szczegółach (gzymsy, pozostałe detale architektoniczne itp.). Uzyskane w ten sposób bardzo dokładne wymiarowanie stanowiło podstawę do efektywnego przeprojektowania, w tym przerysowania krawędzi elementów. Wyniki z programu PointCab Origins zostały wykorzystane do stworzenia planów, elewacji, przekrojów i modeli 3D BIM. Z chmury punktów można było wyodrębnić ortofotomapy. Klient mógł szybko przeglądać i wykorzystywać informacje dzięki eksportowi przez Internet.

Dlaczego PointCab Origins?

  • Niedościgniona szybkość oprogramowania
    Nawet najbardziej rozległe dane chmur punktów można w łatwy sposób poddać szybkiej ocenie za pomocą PointCab Origins.
  • Bezpośredni przepływ danych do programu AutoCAD
    Informacje z analizowanych chmur punktów można łatwo i szybko przenieść do programu AutoCAD.
  • Bliskość wsparcia technicznego
    Wsparcie techniczne firmy PointCab charakteryzuje się wszechstronną wiedzą fachową i indywidualnym podejściem. Dzięki naszym specjalistom z BIMfaktoriamożesz być pewien, że każde zagadnienie związane z chmurami punktów i skaningiem laserowym zostanie poddane analizie w celu znalezienia najlepszego rozwiązania.

Oprócz natywnego wykorzystania PointCaba w pracy z plikami DWG, pracujemy nad pluginem, łączącym pracę między PointCab a AutoCAD w czasie rzeczywistym.

Masz pytania dotyczące pracy w AutoCAD z chmurami punktów? A może pracujesz na co dzień w Archicad, Revit, Allplan, Sketchup lub Rhino? Napisz do nas lub zadzwoń pod numer +48 883 260 080

Przeczytaj także

PointCab ORIGINS 4.2 – sprawdź najnowsze funkcje

PointCab ORIGINS 4.2 – sprawdź najnowsze funkcje

Odkryj zupełnie nowe funkcje w najnowszym wydaniu oprogramowania do chmur punktów PointCab Origins 4.1!

Czytaj więcej
Czym są chmury punktów?

Czym są chmury punktów?

W tym tekście odpowiemy na podstawowe pytania dotyczące chmur punktów, czym są i jak się je tworzy, do czego wykorzystuje się chmury punktów oraz jak można z nimi pracować.

Czytaj więcej
PointCab i najnowsze rozwiązania rewizji 10

PointCab i najnowsze rozwiązania rewizji 10

Program PointCab to świetne narzędzie do przetwarzania chmur punktów. Sprawdź, co nowego przygotował producent tego oprogramowania w kolejnej, 10 rewizji.

Czytaj więcej
PointCab

Rozpocznij swoją przygodę z PointCab Origins

Jeżeli chcesz zakupić oprogramowanie PointCab, masz pytania biznesowe lub techniczne, skontaktuj się z nami.
Firma BIMfaktoria jest jedynym w Polsce oficjalnym przedstawicielem firmy PointCab GmbH.