Zastosowanie

Wiedza i doświadczenie to jedna z największych wartości, jakie możemy przekazać innym.

Wykorzystując nasze bogate doświadczenie w zakresie oprogramowania do przetwarzania chmur punktów, skaningu laserowego 3D i digitalizacji obiektów architektonicznych, pomagamy osiągnąć sukces dzięki sile, jaka drzemie w oprogramowaniu PointCab Origins.

Kontakt
Architektura

Architektura

Praca z danymi pochodzącymi ze skanowania laserowego staje się coraz ważniejsza w architekturze. Wielu architektów już teraz wykorzystuje możliwości cyfrowego rejestrowania rzeczywistości na swoją korzyść – np. do planowania i wizualizacji. Tak zwana technologia cyfrowego bliźniaka polega na tworzeniu dokładnej cyfrowej kopii istniejących obiektów i struktur.

Więcej
Heritage BIM

Heritage BIM

Obszerna dokumentacja i planowanie są niezbędne do zachowania historycznych budynków i zabytków. Dla osób odpowiedzialnych i zaangażowanych konserwatorów jest to często duże wyzwanie. Zwłaszcza, gdy dostępny czas jest ograniczony, a prace budowlane mogą zostać opóźnione.

Więcej
Budownictwo

Budownictwo

Skanowanie laserowe 3D zyskuje coraz większe znaczenie, zwłaszcza w budownictwie. Jako szybka i dokładna metoda przechwytywania, jest ona znacznie bardziej wydajna niż konwencjonalne metody geodezyjne. Dzięki skanowaniu laserowemu w bardzo krótkim czasie można pozyskać wiele różnych struktur, takich jak rośliny, mosty czy budynki.

Więcej
Inżynieria

Inżynieria

Aby zapewnić płynne działanie fabryk i zakładów przemysłowych, niezbędna jest pełna dokumentacja wszystkich maszyn, urządzeń zasilających i wyposażenia technicznego budynku. Zwłaszcza, gdy ma zostać zainstalowana nowa linia produkcyjna, maszyna lub zakład.

Więcej
Rzemiosło

Rzemiosło

Planowanie projektu w rzemiośle często zajmuje dużo czasu. Skanowanie laserowe 3D oferuje tutaj ogromną przewagę.
Kompleksową inwentaryzację można stworzyć w najkrótszym czasie, przy minimalnym wysiłku.
Szybsze rejestrowanie rzeczywistych warunków oznacza mniej czasu na placu budowy.

Więcej
Geodezja

Geodezja

Prace geodezyjne nie są już wykonywane wyłącznie za pomocą teodolitu lub tachimetru. Najnowocześniejsze technologie, takie jak skanery laserowe, mobilne systemy mapowania lub drony (UAV) są wykorzystywane do badania większych obszarów z taką samą dokładnością w krótszym czasie.

Więcej
PointCab

Rozpocznij swoją przygodę z PointCab Origins

Jeżeli chcesz zakupić oprogramowanie PointCab, masz pytania biznesowe lub techniczne, skontaktuj się z nami.
Firma BIMfaktoria jest jedynym w Polsce oficjalnym przedstawicielem firmy PointCab GmbH.