Zrealizujemy Twoje potrzeby 
w oparciu o najlepsze oprogramowanie do przetwarzania chmur punktów

Wiedza i doświadczenie to jedna z największych wartości, jakie możemy przekazać innym.


Wykorzystując nasze bogate doświadczenie w zakresie oprogramowania do przetwarzania chmur punktów, skaningu laserowego 3D i digitalizacji obiektów architektonicznych, pomagamy osiągnąć sukces dzięki sile, jaka drzemie w oprogramowaniu PointCab Origins.

Kim jesteśmy

Od samego początku funkcjonowania, PointCab GmbH wyznacza kierunek rozwoju specjalistycznego oprogramowania do modelowania i przetwarzania chmur punktów, które służy do optymalizacji pracy z naziemnymi skanerami laserowymi 3D oraz procesów analizy i szybkiej obróbki chmur punktów. 


W ciągu kilkunastu lat naszej pracy ściśle powiązanej z digitalizacją obiektów istniejących udało nam się przetestować wiele pakietów oprogramowania, jednak żaden nie potrawił sprostać naszym wymaganiom. Dopiero PointCab sprawił, że nasza praca – architektów i inżynierów – skupiła się na esencji czyli projektowaniu, a nie nauce skomplikowanego software’u.

Brakowało nam jednak polskiej wersji specjalistycznego oprogramowania do przetwarzania chmur punktów, dlatego podjęliśmy próbę stworzenia lokalizacji dla PointCab GmbH.

Od tamtej pory relacja biznesowa, przerodziła się w partnerstwo, czego efektem jest uznanie firmy BIMfaktoria przez firmę PointCab GmbH jako jedynego Certified Value Added Reseller na całą Polskę.

Czynnie uczestniczymy we wprowadzaniu nowych funkcji, testach, optymalizacji, jak i dostarczaniu wartości dodanej dla naszych dotychczasowych, jak i przyszłych klientów. 


Dziękujemy za okazane nam zaufanie.
 Vielen Dank für Ihr Vertrauen in uns.

Firma BIMfaktoria została założona przez Karola Argasińskiego, architekta i certyfikowanego BIM Managera z ponad 10 letnim doświadczeniem w zakresie BIM i digitalizacji poprzez wykorzystanie skaningu laserowego 3D oraz technik fotogrametrycznych.

Działalnością firmy BIMfaktoria jest szeroko pojęta digitalizacja obiektów z wykorzystaniem skaningu laserowego 3D i fotogrametrii oraz technologie cyfrowe takie jak BIM (Building Information Modelling). Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, praktycznemu wykorzystaniu technologii pomiarowych i BIM, firma świadczy wysokiej jakości usługi, które wspomagają procesy projektowe w całym cyklu jego życia – od inwentaryzacji, po zarządzanie obiektem.

Poznajmy się bliżej

Bądź na bieżąco i dowiedz się więcej o oprogramowaniu PointCab. Zapisz się do Newslettera już teraz!

Firma BIMfaktoria jest jedynym w Polsce oficjalnym przedstawicielem firmy PointCab GmbH. Tworząc polski oddział PointCab, dostarczamy lokalizacje, oraz wsparcie techniczne dla naszych dotychczasowych użytkowników i przyszłych klientów.